Hledat zaměstnání
Hlavní strana / Volná místa / Písek / PRACOVNÍK PRO SOCIÁLNÍ TERAPII OSOB ŽIJÍCÍCH V SOCIÁLNÍM VYLOUČENÍ

PRACOVNÍK PRO SOCIÁLNÍ TERAPII OSOB ŽIJÍCÍCH V SOCIÁLNÍM VYLOUČENÍ

Oblastní charita Písek nabízí volné pracovní místo v oboru zdravotnictví na pozici PRACOVNÍK PRO SOCIÁLNÍ TERAPII OSOB ŽIJÍCÍCH V SOCIÁLNÍM VYLOUČENÍ. Práce na zkrácený úvazek v jednosměnném provozu. Pracovní poměr na dobu neurčitou s ohodnocením od 14 000 do 19 000 Kč/měsíc. Minimální požadované vzdělání je ÚSV s maturitou. Místem pracoviště je Oblastní charita Písek, okres Písek. Nástup možný od 1.7.2021. Další informace Vám poskytne Mgr. Hana Zemanová.

Zaměstnavatel: Oblastní charita Písek
Místo výkonu práce: Písek
Platové ohodnocení: 14 000 – 19 000 Kč / měsíc
Typ pracovního vztahu: Práce na zkrácený úvazek
Minimální počet hodin týdně: 20
Pracovní poměr: Od 1.7.2021 na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu: Pracovní smlouva

Poznámka zaměstnavatele

ZKRÁCENÝ ÚVAZEK
Pracovní pozice je vykonávána v rámci projektu Místo ve společnosti, který je financován z evropských zdrojů a bude ukončen k 31.12.2021. Na tento projekt by měla od 1.1.2022 navázat sociální služba terénní programy a sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi. Registrace sociální služby je v současné době v řešení a její schválení ze strany Jihočeského kraje je rozhodující pro trvání pracovního poměru do budoucna. Vliv bude mít i na rozsahu vykonávané práce, který by se úspěšnou registrací služeb mohl rozšířit na plný pracovní úvazek (40 hodin týdně). K rozšíření pracovního úvazku by mohlo dojít ještě v průběhu roku 2021 (říjen/listopad). Tato skutečnost se odvíjí od dalších okolností, které budou projednány při osobním pohovoru se zájemcem o zaměstnání.

Projekt sám se zaměřuje na sociální terapii osob žijících v sociálním vyloučení a jejich motivaci ke změně životní situace. Práce s osobami probíhá jak v terénu (ulice, ubytovny, nájemní byty), tak v konzultační místnosti projektu. Klientelou projektu jsou jednotlivci i rodiny s dětmi. Typickým znakem cílové skupiny je kumulace problémů znemožňující život v běžné společnosti, patologické vzorce chování, nejistota, izolace, život na hranici sociálního vyloučení až život bez stálého přístřeší. Sociální vzdělání není podmínkou pracovní pozice. Výhodou pro práci s cílovou skupinou jsou znalosti pracovníka v oblasti psychologie, psychoterapie a motivace osob. Právě vzdělání a zkušenosti pracovníka v těchto oblastech budou rozhodující pro nastavení výše mzdy zaměstnance. Nezbytnou dovedností pracovníka pro výkon pozice je přijetí cílové skupiny projektu a schopnost nestranně nahlížet nelehkou situaci, ve které se osoby cílové skupiny nachází.

Práce s cílovou skupinou vyžaduje pevnou osobnost s organizačními, případně vůdčími schopnostmi a dobrým přehledem z oblasti běžného života společnosti.

Nabízíme: dovolená 4 týdny, 5 dní zdravotního volna, částečná možnost přizpůsobit pracovní dobu požadavkům zaměstnace, ochota jednat o výši pracovního úvazku dle aktuálních potřeb zaměstnance.

Případné zájemce o pracovní pozici prosíme o zaslání osobního životopisu (může být volnou formou s důrazem na vzdělání, pracovní zkušenosti a motivaci zájemce pracovnat s cílovou skupinou) na e-mailovou adresu: zastupce@pisek.charita.cz (Mgr. Hana Zemanová).

První kontakt

Kontaktní osoba: Mgr. Hana Zemanová
Telefon: 731 598 968
E-mail: zastupce@pisek.charita.cz

Referenční číslo ÚP: 21750820706
Poslední aktualizace: 21.5.2021

Informace o volných pracovních místech poskytuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.
Poslední aktualizace dat proběhla dne 14.6.2021.
O webu a kontakty | Ochrana osobních údajů